середа, 5 березня 2014 р.

Т.Г. Шевченко

Цьогоріч в Україні та у всьому світі вшановують пам'ять великого Кобзаря, якому 9 березня 2014 року виповнюється 200 років. 

Цій даті присвячено наш захід "Тарас Шевченко - поет Вітчизни", на який ми запросили учнів 9-Б класу ЗОШ №1.



Жанрова сценка "Мій Тарасе" у виконанні
Марчук С.В. та Марчука А. 
учні 9-б класу ЗОШ №1
Працівники бібілотеки, що приймали участь у заході:
Полтавець Н.О., Жуковська С.А., Почтаренко І.І.,
Бондаренко В.Ю., Коробченко О.Л.




Працівники читального залу
Почтаренко І.І. та Бондаренко В.Ю.
"Куточок Шевченко" в бібліотеці
Зав. бібліогр. від. Марчук С.В.
знайомить з виставкой


 
Пам'ятники Т.Г. Шевченку у світі
Тарас Григорович Шевченко (народився 25 лютого (9 березня) 1814 р., село Моринці Київської губернії, тепер Черкаської області — помер 26 лютого (10 березня) 1861 р., Санкт-Петербург, Російська імперія) — відомий український і російський поет і прозаїк, художник. Літературна спадщина Шевченка вважається основою української літератури і багато в чому сучасної літературної української мови.

Після смерті Тарас Шевченко став знаковою, культовою фігурою у формуванні національної самосвідомості серед української інтелігенції, і його вплив на національну культуру залишається значним до цього дня.

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина - одна з найбільших вершин людського генія.

Т. Шевченко - велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. Поезія, мистецтво слова поєдналися в його творах з соціальною боротьбою і становлять з нею суцільний органічний сплав. Боротьбою за визволення народу, за соціальну справедливість і духовне розкріпачення мас Т. Шевченко здійснив найвище суспільне призначення поета. В історію людської культури він ввійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший, поряд з О. Пушкіним і А. Міцкевичем , поет слов'янства, як поет-гуманіст світового значення.

читати ще

Немає коментарів:

Дописати коментар