середа, 18 грудня 2019 р.

18 грудня - Міжнародний день мігрантів

Міжнародний день мігранта  наголошується за пропозицією Генеральної асамблеї ООН (Резолюція № A/RES/55/93) щорічно, 18 грудня, починаючи з 2000 року. У цей день в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їх сімей.


Мета проведення цього Дня – зміцнити глобільні заходи захисту біженців і мігрантів. Ці зобов'язання містяться в Нью-Йоркській декларації, в який виражається політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини і справедливий розподіл відповідальності на глобальному рівні.

У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано всім державам-членам ООН, урядовим та неурядовим організаціям відзначати Міжнародний день мігранта на основі діяльності з розповсюдження інформації про права людини та основні свободи мігрантів, обміну досвідом та розробці заходів щодо забезпечення їх захисту.
У своїх посланнях, присвяченому Дню мігранта, Генеральний секретар ООН неодноразово закликав всі держави приєднатися до конвенції про захист прав робочих мігрантів. Він вказував, що світова економіка все більше залежить від робочих мігрантів, говорив про те, що без вкладу мігрантів суспільство збідніло б.                                                                                                              

     Міграція є важливим питанням нашої доби. За статистикою, кожна 35 людина у світі є мігрантом, яка змушена жити та працювати поза межами своєї батьківщини.
Міграція з гідністю (#WithDignity) — тема минулорічного Міжнародного дня мігранта, який ми відзначаємо 18 грудня. Гідне ставлення до мігрантів є фундаментальною вимогою, що передує будь-якій діяльності в царині міграції — питання, яке не дає спокою в цей неспокійний для світової спільноти час. Від цього питання залежить наше майбутнє. І наше теперішнє також. Ми всі сьогодні є представниками виду, що мігрує. Сотні мільйонів з нас є, у широкому сенсі цього слова, мігрантами. Тому нам ще багато треба зробити. І багато чого навчитися. Але спочатку йде гідність. І передусім — гідність обирати. Міграція — рушійна сила для гідності, бо саме міграція дозволяє людям обирати, як уберегти і захистити своє життя, отримати освіту чи звільнити себе. Міграція дозволяє мільйонам людей обирати приналежність замість ізоляції, дію замість бездіяльності, надію замість страху і процвітання замість бідності.Ми маємо віддати належне такому вибору й поважати його. Поважати — значить ставитися до тих, хто робить цей вибір, гідно. Вибір є і в нас: на надії мігрантів відповідати прийняттям, а на їхні прагнення — новими можливостями. Вітати мігрантів, а не відштовхувати їх. Ми також маємо поважати і дослухатися до тих, хто побоявся тих змін, які вносить у життя міграція. Виправдані ці страхи чи ні — вони є. Вони справжні і заслуговують на гідне ставлення. І якщо ми не дамо всім громадянам упевненість у тому, що їхній вибір заслуговує на повагу, ми ризикуємо втратити справжні можливості для прогресу. Міграція дає всім нам вибір: захочемо ми згуртовуватися з нашими новими сусідами чи ні. 
Генеральна Асамблея ООН проголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта у 2000 році. Того ж року в щорічному Світовому звіті про міграцію МОМ заявила, що понад 150 мільйонів міжнародних мігрантів зустріли нове тисячоліття поза країнами свого народження. Відтоді минуло дев'ятнадцять років, а мобільність чоловіків, жінок та дітей продовжує зростати. Ще 40 мільйонів людей сьогодні є внутрішньо переміщеними особами внаслідок конфліктів, і щороку мільйони людей (тільки за 2017 рік це 18,8 мільйона) вимушені покидати свої домівки через зміну клімату та природні катастрофи. Для багатьох людей міграція означає величезні ризики.  
Дані МОМ (Міжнародної організації з миграції) свідчать, що у 2018 році близько з 3400 мігрантів і біженців вратили життя по всьому світу. Більшість загинули, намагаючись морем дістатися європейських берегів, багато з них померли, коли перетинали пустелі або продиралися крізь джунглі, прагнучи безпечно перейти через кордон подалі від офіційних пунктів перетину. Щодня у звітаз МОМ ми бачимо нові цифри. Ця статистика - сором для нас. Ми закликаємо берегти людські життя. Це стане можливим, коли міграція стане впорядкованою, та гідною для всіх.


На сьогоднішній день кількість людей, які живуть і працюють не в своїй країні, досягла 258 мільйонів.
"З цією величезною цифрою - долі конкретних людей: кваліфікованого комп'ютерника, колишнього фермера, матері, яка намагається заробити на навчання дітей миттям підлог. Всіх їх об'єднує прагнення до кращого життя. Вони хочуть, щоб майбутнє їх дітей було більш безпечним і благополучним, і готові домагатися цього", - йдеться в повідомленні Генерального секретаря ООН з питань міграції Луїзи Арбур.

Окремо підкреслюється, що серед мігрантів – 50 мільйонів дітей.

Немає коментарів:

Дописати коментар