субота, 24 жовтня 2020 р.

Мир, гідність і рівність на здоровій планеті: 75 років ООН

ПІДТРИМКА МІЖНАРОДНОГО МИРУ І БЕЗПЕКИ

 


Організація Об'єднаних Націй з'явилася на світ в 1945 році після спустошливої Другої світової війни з метою підтримки міжнародного світу і безпеки. Організація домагається здійснення цієї мети шляхом відвертання конфліктів, сприяння сторонам конфлікту в примиренні, здійснення миротворчої діяльності, а також створення умов, сприяючих встановленню і зміцненню світу. Для того, щоб бути ефективними, ці види діяльності повинні доповнювати один одного або здійснюватися одночасно. Рада Безпеки ООН несе головну відповідальність за підтримку міжнародного світу і безпеки. Генеральна Асамблея і Генеральний секретар грають важливі і взаємодоповнюючі ролі у справі зміцнення світу і безпеки разом з іншими органами і установами ООН.

НАДАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

Одна з цілей Організації Об'єднаних Націй, як вказано в її Статуті, полягає в "здійсненні міжнародної співпраці в дозволі міжнародних проблем економічного, соціального, культурного і гуманітарного характеру". ООН уперше приступила до виконання цього завдання після Другої світової війни на розореному Європейському континенті, який вона допомагала відбудувати наново. Нині міжнародне співтовариство покладається на Організацію Об'єднаних Націй в питаннях координації операцій по наданню надзвичайної і довгострокової допомоги, включаючи продовольство, житло, медичне приладдя і матеріально-технічну підтримку. Це також є каталізатором для дій урядів і інших установ з надання допомоги.

СПРИЯННЯ СТІЙКОМУ РОЗВИТКУ

З моменту свого заснування в 1945 році Організація Об'єднаних Націй приділяла первинну увагу "здійсненню міжнародної співпраці у справі дозволу міжнародних проблем економічного, соціального, культурного і гуманітарного характеру і заохоченню дотримання прав людини і основних свобод усіх людей, незалежно від расової, статевої, мовної або релігійної приналежності". Підвищення рівня добробуту людей продовжує залишатися одним з головних напрямів діяльності ООН. За минулий час у світі змінилося розуміння розвитку, і нині країни розділяють точку зору про те, що стійкий розвиток - розвиток, який сприяє процвітанню і розширенню економічних можливостей, підвищенню рівня добробуту і захисту довкілля, - пропонує найбільш оптимальний шлях поліпшення життя людей у всьому світі.

МІЖНАРОДНЕ ПРАВО

У Преамбулі Статуту Організації Об'єднаних Націй було поставлено завдання "створити умови, при яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов'язань, витікаючих з договорів і інших джерел міжнародного права". Таким чином, з найперших днів існування Організації питання дотримання і зміцнення міжнародного права є найважливішою частиною її діяльності. Ця робота здійснюється по багатьох напрямах - судами, трибуналами, за допомогою багатосторонніх договорів, а також в Раді Безпеки, яка, зокрема, уповноважена засновувати операції по підтримці світу, вводити санкції або дозволяти застосування сили у разі, коли є загроза міжнародному світу і безпеці. Ці повноваження покладені на Раду Безпеки Статутом ООН, який є міжнародним договором. Як такий, Статут ООН є інструментом міжнародного права і держави - члени ООН зобов'язані його дотримуватися. Статут ООН закріплює основні принципи міжнародних відносин.

Організація Об'єднаних Націй

Немає коментарів:

Дописати коментар