
Буккроссинг (в перекладі з англійської - "подорож книги") з'явився порівняно недавно - в березні 2011 року. Цю ідею запропонував фахівець з інтернет-технологій Рон Хорнбекер. "Забувши" декілька книг в одному з кафе, він залишив в них записку з проханням, щоб той, хто їх знайде, відзначився на спеціально створеному сайті. Як виявилося, такого роду ідея сподобалась людям та відразу ж отримала величезну популярність. І через півроку на сайті було близько 300 активних користувачів, які "відпускали" книги і приводили нових учасників. Зараз вже мільйони книг подорожують світом.
Набирає популярність буккроссинг і в Україні. Наше місто теж не залишилось осторонь: трохи більше року тому Южненська міська бібліотека започаткувала акцію "книжкова полиця". Організатори поставили собі за мету популяризацію книги на підтримку високого рівня читання серед южненців (і не тільки), щоб "зробити весь світ однією бібліотекою". Прочитавши книгу, зовсім не обовязково її викидати, як непотрібну річ. Її можна відправити у "вільне плавання", залишивши в громадському місці, щоб інша людина могла цю книгу прочитати.
Ідея долучити Южне до буккроссингу дозріла давно, а коли в парку кованих скульптур зявилася книжкова шафа, ця ідея, нарешті, отримала реальне втілення. Бібліотека раз на місяць (або й частіше) поповнює книжкову шафу, встановлену для южненців. Бібліотекарі намагаються підбирати ті книги, які цікаві більшості читачів: фентезі, детективи та іншої жанрової спрямованості. Є сподівання, що, за підтримки небайдужих читачів, подібні "зони буккроссингу" будуть відкриті й в інших громадських місцях.
Просування ідеї проходить і в соціальних мережах, щоб пробудити інтерес і привернути увагу молоді до книг.
А в міській бібліотеці для южненців і гостей міста працює читальний зал. Тут є видання найрізноманітнішої тематики: галузева література, література енциклопедичного характеру і філософські праці, твори світової класики, книги про культуру, і багато іншого... Кожен може сюди прийти і почитати книгу та свіжу періодику.
Нещодавно працівники міської бібліотеки відвідували колег з сичавської бібліотеки і првезли з собою близько двохсот книг для просування ідеї буккроссінгу. З транспортом допомогла представник політичної партії "За життя" Дешко Валентина Олегівна.
Для Дяченко Любові Василівни і Козарезнюк Тетяни Василівни Сичавська сільська бібліотека давно вже стала не тільки місцем роботи, але й практично другим домом. І, як в будь-якому привітному домі, гостям тут завжди раді. Творчі зустрічі з мисцевими авторами часто переростають в задушевні бесіди, а поетичні вечори, які влаштовує, наприклад, добре відома і южненським шанувальникам поезії сичавська поетеса Надія Любка - в пісенні.
Багато видань Н.Любки є в Южненській бібліотеці, а тепер сичавські колеги поділилися книгами ще однієї мешканки Одещини - Надії Мовчан-Карпусь. Надія Михайлівна походить з родини вчителів, що в чималому ступені зумовило і її життєвий шлях на ниві педагогіки. Не залишився без уваги і поетичний талант: з-під пера Н.М. Мовчан-Карпусь вийшла не одна поетична збірка. Кожна її книга - про дітей і для дітей. Написані живою, соковитою, барвистою мовою, вірші поетеси знаходять відгук не тільки в дитячих душах, а й у дорослих, змушуючи поринути у спогади про власне босоноге щасливе дитинство, відчути колишні радість і безтурботність, властиві малюкам.
Немає коментарів:
Дописати коментар