Членом Європейського Союзу може стати будь-яка країна географічно розташована у Європі, яка відповідає критеріям викладеним у Маастрихтському договорі (див. Копенгагенські критерії). Серед них це демократичні (верховенство права, дотримання прав людини, тощо) та економічні (стабільна ринкова економіка).
Станом на 2015 рік, офіційними кандидатами на вступ у ЄС є Албанія, Ісландія, Македонія, Сербія, Чорногорія та Туреччина. 15 лютого 2016 року заявку на членство подала Боснія і Герцеговина. Потенційним кандидатом (який ще не подав заявку на членство) є Косово.
Курс на зближення з ЄС провадять такі країни як Україна, Молдова та Грузія. Дані країни підписали Угоду про асоціацію з Європейським Союзом та мають намір у майбутньому подавати заявку на членство. Азербайджан поки не поспішає розвивати інтеграцію з ЄС, а Вірменія змінила курс на Митний союз. Білорусь є членом Митного союзу, але ЄС сподівається що в майбутньому і ця країна зможе бути членом Об'єднаної Європи.
Швейцарія та Норвегія не планують офіційного подання заявки на членство, але без того вони є досить тісно інтегровані з Європейським Союзом зокрема в рамках Європейської асоціації вільної торгівлі та Шенгенської угоди.
Поточні держави-члени Держава-член, яка повідомила про свій намір вийти з ЄС: Велика Британія Кандидати: Албанія, Македонія, Чорногорія, Сербія і Туреччина. Потенційні кандидати, які подали заявку на членство: Боснія і Герцеговина Потенційні кандидати, які не подали заявки на членство: Косово* (статус спірний). Держави, які заморозили або відкликали свої заявки: Ісландія (заморожена), Норвегія (відкликана), Швейцарія (відкликана). Держави, які підписали Угоду про асоціацію з Європейським Союзом і мають європейську перспективу для членства, явно визнаного ЄС: Грузія, Молдова та Україна.
Немає коментарів:
Дописати коментар