У Музеї західного та східного мистецтва (Пушкінська, 9) протягом грудня працює виставка «Погляд фотографа». На ній можна побачити знімки одесита Вікентія Кугеля, зроблені з 1913 до 1953 року.
До експозиції увійшли 72 фотографії, відреставровані та збільшені. Вікентій Матвійович знімав на скляні пластини, фотоплівку і навіть кіноплівку, не всі роботи сьогодні можна супроводжувати точним датуванням.
Більш як 60 років валіза зі цією спадщиною одеського фотографа пролежала недоторканою в тій квартирі, де жив автор, і де була його домашняя фотолабораторія, поки не була випадково віднайдена. В колекцію входить 2300 зображень, в основному на скляних пластинах, але також й на фотоплівці.
Фотографії, які знати небайдуже, з цікавістю до подробиць, дозволяють відкрити небачені раніше сторінки історії, зануритися в атмосферу Одеси першої половини ХХ століття. Серед його знімків сюжети часів Першої світової війни, вуличне життя 1930-1950-х: черга за хлібом, базари, руйнування храмів. Багато кадрів присвячено морському відпочинку одеситів.
Вікентій Кугель (1885-1953) - одеський фотограф, виходець з балтійських губерній Російської імперії, він переїхав до Одеси на початку ХХ століття і жив тут до самої смерті в 1953 році. За фахом був архитектором, працював у будівельній організації. Захопившись фотографією, влився до лав Одеського фотографічного товариства. Знімав здебільшого репортажну фотографію, але був не професіоналом, а аматором.
Але якщо передноворічні клопоти завадять вашій музейній екскурсії, читальний зал ЮПБ радо допоможе доторкнутися до історії Одеси, що збереглася завдяки світлинам. Презентуємо вам фотоальбом "Викентий Кугель. Взгляд фотографа", де зібрано близько 400 фото з більш ніж 2000 кадрів, що зберігалися у старій валізі і лише через 63 роки після смерті фото-майстра - у 2017 році - знов побачили світло.
Принагідно ще раз висловлюємо подяку працівникам одеського Музею української книги, які презентували нам цей фотоальбом.
Немає коментарів:
Дописати коментар