Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу відзначається щорічно 26 квітня. Він був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 8 грудня 2016 року.
Трагедія, яка забрала життя багатьох людей
А все почалося в 1970 з будівництва Чорнобильської атомної електростанції імені В. І. Леніна. Вже в 1977 році, після того, як стався запуск найпершого реактора, в місто Чорнобиль було заселено 14 тисяч жителів. У Радянському Союзі планували, що ЧАЕС стане найбільшою атомною електростанцією у світі. До часу аварії вже були готові 4 реактори, і було запущено будівництво ще 2 реакторів. В цілому на ЧАЕС планувалося 12 реакторів. Біля станції звели місто Прип'ять, де мешкали в основному ті, хто працював на ЧАЕС.
Був прекрасний квітневий день 26 квітня... Вже відквітнули абрикоси, дерева покривалися свіжою зеленню. Природа прокидалася. Діти раділи теплу і сонечку, молодь збиралася на природу - смажити шашлики, грати у футбол, співати пісні під гітару.
Саме у такий прекрасний сонячний день стався вибух четвертого реактора на ЧАЕС. Величезна кількість радіації потрапила в повітря. Це смерть, яку було не видно. Частина території України, Білорусії і Росії були заражені радіацією. Жителі Прип'яті були евакуйовані. Близько 50 тисяч чоловік покинули свій дім назавжди. Під час евакуації не дозволялося брати з собою домашніх тварин. Місто і до цього дня залишається закритим. Там зупинився час.
Близько мільйона цивільних і військових ліквідовували наслідків катастрофи і піддавалися дії радіації. Відважні молоді люди, які кинулися гасити пожежу, віддали своє життя, рятуючи нашу. Вони помирали тяжко.
Факти про Чорнобильську аварію
- Наслідки вибуху на ЧАЕС можна прирівняти до вибуху відразу 500 атомних бомб
- В атмосферу потрапило 90% ядерного палива ЧАЕС
- Пожежу вдалося загасити лише до 10 травня
- Загальна площа зараженої українською території - 50 тис. кв. км. в 12 областях країни.
- На сьогодні неможливо назвати точне число жертв аварії на ЧАЕС. За різними даними, це від декількох тисяч до 100 тисяч чоловік.
- Невідомо точно, скільки людей загинуло: за різними даними, це від 40 чоловік до 10 тисяч.
- На думку вчених, чорнобильська зона залишиться непридатною для життя ще 20 000 років.
- Сьогодні Чорнобиль користується популярністю серед туристів, у тому числі - іноземних.
Немає коментарів:
Дописати коментар