субота, 30 липня 2022 р.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

 Люди на продаж

Від початку 1990-х років Україна була і залишається країною походження, транзитною країною та країною призначення для торгівлі людьми. Жертвами цих злочинів стають як чоловіки, так і жінки та діти, яких використовують для примусової праці, сексуальної експлуатації, змушують до жебрацтва та експлуатують у інших формах. Основними країнами призна­чення є Російська Федерація, Польща та Туреччина; окрім того, торгівля людьми відбувається і всередині України. З моменту вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року ця проблема набула значно складнішого характеру.

Навіть до вторгнення, показники торгівлі людьми в Україні вже зростали внаслідок пандемії COVID-19 та подальшого вимушеного переміщення людей з охопленої конфліктом Східної України та окупованого Криму. Ці вимушені переселенці є надзвичай вразливими, а сама проблема значно ускладнюється внаслідок російського вторгнення і тим, що мільйони українців змушені залишати свої домівки, шукаючи порятунку в інших регіонах України та за кордоном. Шахраї, які виступають у ролі посередників з пошуку роботи чи наймачів персоналу, можуть скористатися умовами війни з метою експлуатації тих, хто опиняється у групі ризику.

За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, до російського вторгнення у лютому 2022 р. в Україні налічувалося понад 300 тис. потерпілих від торгівлі людьми починаючи з 1991 року. За певними оцінками, у 2019-2021 рр. від торгівлі людьми потерпіли майже 46 тис. українців – 29 тис. за кордоном і 17 тис. всередині України.

Група експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми (GRETA) попередила про ризик того, що люди, які рятуються від війни в Україні, можуть стати жертвами торгівлі людьми.

Попри те, що випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, попередні повідомлення всередині України та за її межами свідчать про те, що торговці людьми готуються скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну. МОМ також звертає увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу або зазнали роз’єднання з родичами, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Усе це становить серйозні ризики у сфері захисту, що пов’язані з торгівлею людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призведять до зростання ризиків.

Ми підготували для вас список офіційних джерел, які містять інформацію про те, як запобіти потраплянню у небезпечні ситуації, не стати жертвою торгіців людьми або як діяти і куди звертатися, як що це вже трапилося.

Бережіть себе, та своїх близьких!

Інтернет-джерела:

1. В ЄС попередили про загрозу сексуальної експлуатації 

2. В Україні створили сайт для захисту жінок і дітей від торгівців людьми 

3. Для українців за кордоном розробили пам'ятку, як не стати жертвою торгівців людьми - МЗС 

4. Мовою фактів: протидія торгівлі людьми 

5. Створюється міжнародна платформа для запобігання торгівлі людьми серед українських біженців 

6. Торгівля людьми – це не міф, це реальність!

7. Як захиститись від торгівців людьми? 



Немає коментарів:

Дописати коментар