вівторок, 16 серпня 2022 р.

Що думає молодь?

 12 серпня Україна вперше відзначала День молоді разом з усім світом - в Міжнародний день молоді.
Працівники відділу обслуговування дітей - кафедри юнацтва - до цієї дати провели бліц-опитування серед відвідувачів бібліотеки з бажанням дізнатися, які питання більш за все хвилюють сучасну молодь.

Отже, результати нашого опитування такі:

Переважна більшість опитуваних – 93 % - відповіли, що почуваються комфортно у навчальному закладі та не мають проблем у взаємовідносинах з однокласниками. Розділяють погляди на життя своїх батьків 89 % респондентів. 97 % опитаних вважають рівними себе людей інших рас і релігій.

Тож можна зробити висновки, що переважна більшість опитаних – це толерантні молоді люди без якихось проблем у взаємовідносинах з однолітками чи батьками.

Досить приємно констатувати значну кількість молоді, яка вважає, що неможливо обійтися повністю без друкованих видань, задовольнившись лише електронними – таких виявилося 75 % серед опитаних.

Менш райдужна картина спостерігається у ставленні молоді до волонтерського руху: лише 60 % опитаних виявили бажання дізнатися щось конкретне про волонтерський рух, а тих, хто безпосередньо бажає взяти участь у волонтерстві ще менше – лише 43 %.

40 % респондентів не виявили бажання працювати задля покращення матеріального стану своєї родини, покладаючи цей обов’язок цілком на дорослих.

Повертаючись до взаємовідносин з однолітками: проблема булінгу досить активно висвітлюється у суспільстві, тож 89 % респондентів мають достатнє уявлення про це явище, втім тих, хто безпосередньо стикався з випадками булінгу в учбовому закладі вдвічі менше – 40 %.

Важливе питання освіти теж не залишилось осторонь; воно тісно пов'язане із важким становищем, в якому українці опинилися через військову агресію нашого північного сусіда: лише 18 % опитаних згодні відвідувати свій учбовий заклад фізично під час бойових дій, 82 % респондентів віддали перевагу онлайн-навчанню.

75 % тих, хто прийняли участь в опитуванні, позитивно відносяться до перспективи отримати вищу освіту за кордоном. Близько третини – 32 % - також не проти назавжди покинути країну, виїхавши на МПЖ за кордон.

Серед наших респондентів виявилося 11 % фаталістів, які не вважають себе спроможними змінити свою долю, проте 89 % вважають, що їх життя – у їх руках, і вони цілком здатні змінити свою долю.














Немає коментарів:

Дописати коментар