Історія свята сягає далекого 1939 року, коли на вулиці Праги внаслідок розгону мирної демонстрації на честь річниці утворення держави, був тяжко поранений студент медичного факультету, який згодом помер. Його похорон, який відбувався 15 листопада, перетворився у протест проти німецької окупації. Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади на три роки (насправді вони відкрилися тільки після перемоги над нацизмом). 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. У празьких в’язницях стратили 9 провідних представників студентських організацій , понад 1200 арештували і наступного дня відправили в Заксенгаузен (концтабір у Німеччині).
На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, в якій день 17 листопада в пам’ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів.
Міжнародний день студентів встановлений 17 листопада 1946 на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, на згадку про чеських студентів-патріотів.
Нині День студента – це свято прагнень і звершень молоді, адже саме студенти асоціюються з рушійною силою перетворень і змін.
Студентські роки – незабутня пора, пора екзаменів, вечірок, знайомств, відкриттів, подорожей, пізнання себе і світу.
Як стати студентом? Що робити тим, хто ще навчається в школі і має непереборне бажання носити горде і незалежне ім’я «студент»?
Та все дуже просто! Перше, що потрібно, – успішно навчатись у школі, і друге – здати на найвищі бали ЗНО.
А щоб стати щасливим студентом? Потрібно вступити до омріяного ВНЗ і отримати фах, від якого думки активізуються, кров у жилах тече швидше, а здобуті знання так і тягне інвестувати в роботу своєї мрії.
Тож навчайтесь, здобувайте нові знання і навички! Обирайте свій шлях у житті!
А де ж те місце на Землі, де найкраще навчатись, думати, приймати рішення?
У бібліотеці! Звісно, що у бібліотеці!
Немає коментарів:
Дописати коментар