Шифф С. Клеопатра. Життя. - Харків : Ранок, 2021. - 336 с.
Постать Клеопатри огорнута міфами. Вона увійшла в історію розпусною звабницею, супутницею двох видатних римлян - Юлія Цезаря і марка Антонія. Але історію цієї єгиптянки писали чоловіки. Що про неї може сказати жінка? Стейсі Шифф спробувала по-новому поглянути на життя єгипетської цариці, показати її окремо від чоловіків і визначити. чи помилялись історики минулого.
Це грунтовне й цікаве дослідження життя Клеопатри, у якому авторка відокремлює правду від вигадки. а упередження від реальності. І перед читачем постає освічена, неймовірно багата, блискуча жінка, владна правителька іеликого Єгипетського царства.
Ортайли І. Османи на трьох континентах. - Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2021. - 208 с.
Розповісти просто та цікаво про складне іноді може і справжня наука. «Османи на трьох континентах» – майстерний виклад загадкової історії нашого заморського сусіда. Адже, як стверджує автор, це не просто минуле цивілізації, без якої не було б сучасної Європи. Це історія «Третього Риму» та цілого Середземномор’я; відгомін Вавилону, шумерів і хетів, давньоєгипетського, грецького й римського спадків, теренів, на яких поставало людство.
Сам кримський татарин за походженням, автор неабияк пишається своїм родинним корінням, що пов’язує його й з Україною. Один із провідних істориків сучасної Туреччини, поліглот і оратор-ерудит Ільбер Ортайли майстерно, винахідливо й захопливо занурює в яскравий світ турецької історії у науково-популярній і дискусійній формі.
То чи належить і нам середземноморський спадок?... Вирішувати читачеві. Книжка стане у пригоді всім поціновувачам світової історії.
Шутко О. Гарем османських султанів. Доба "Жіночого султанату". - Харків : Клуб сімейного дозвілля. - 2021. - 320 с.
Османи вважали цих жінок берегинями династії. Величні, могутні, владні правительки, які у керуванні важливими справами імперії не поступалися чоловікам.
Осяйна Гюррем - українська рабиня, що стала султаною, до думки якої дослуховувався наймогутніший правитель Осьманської імперії. Грекиня Нурбану, що отримала статус "валіде" та провадила активне дипломатичне листування із правителями європейських держав. Фаворитка Мурада ІІІ Сафіє, яку називали "валіде-падішах", а поза очі - "відьмою" за те, що та ниби причарувала султана. І іце лише кілька імен. А чи відомі вам долі інших, менш знаних, проте не менш впливових мешканок гарему?
Сумна історія Махідевран, роль Гюльфем у султанському гаремі, трагічне кохання султани Хатідже, Міхрімах та династичний шлюб із візиром Рустемом, гаремна поетеса Хуббі, коротке володарювання Хандан, Халіме та Махфіруз у часи смути, владна Кьосем, хатідже Турхан, воїтелька Гюльнуш - у цій книжці зібрані історії всіх представниць "Жіночого султанату", їхні любовні та дипломатичні листи, достовірні портрети, відомості з архівних документів та інші унікальні матеріали, викладені на підставі турецьких, польських, українських, західноєвропейських й американських досліджень.
Немає коментарів:
Дописати коментар