Чотири книги, об'єднані однією тематикою: славне минуле нашої держави козацької доби.
Гуржій О., Чухліб Т. Козацька Україна Історія Гетьманської держави (XVII - XVIII ст.). - Київ : Арій, 2020. - 368 с. : іл.
У цій книзі висвітлено найвагоміші події, пов’язані з утворенням у результаті жорстоких повстань і революції в середині XVII ст. Української держави — Гетьманщини (Першого Українського Гетьманату), фундатором якої став гетьман Богдан Хмельницький. У 1648—1657 рр. він був правителем Українн-Русі та уособлював законодавчу, виконавчу й судову владу країни.
Це видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов’язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658 рр., часи Руїни і гайдамацького руху. У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та ін.).
Книга, в якій охоплено події з давніх часів до ХІХ ст., ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.
Мицик Ю., Степенькін С. Корсунь козацький. - Київ : Кліо, 2021. - 224 с.
Книжка у доступній та цікавій формі розповідає про історичне минуле старовинного козацького міста Корсуня і орсунщини загалом від давніх часів до ХІХ ст.
Звертаючи особливу увагу на козацький період історії корсунщини, автори описують роль регіону у формуванні козацького стану від XV ст., Визвольній війні 1648-1658 рр. та у подальшому складному процесі державотворення України.
Сас П. Полководець Петро Сагайдачний. - Київ : Кліо, 2021. - 280 с. : іл.
У легкій для сприйняття формі змальовано обставини походження, дитинства і змужніння знаменитого запорозького гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Значну увагу приділено воєнному мистецтву, завдяки якому він зажив слави блискучого полководця свого часу.
Відтворено несподівані повороти реальних подій, що ними вирізнялися, зокрема, морський похід козаків на Кафу 1616 р., посольська мандрівка запорожців 1618 р. до перського шаха Аббаса І, польсько-московська війна 1617–1618 рр., мужня оборона козаків — героїв Прутсько-Радавецьких Фермопіл, нічні вилазки запорожців проти ворога під Хотином, а також інші події Хотинської війни 1621 р.
Немає коментарів:
Дописати коментар