Лакизюк В. Коли богами були ріки: предки українців та їхні мови. - Київ : Саміт-книга, 2021. - 648 с.
Уперше в історії України визначена провідна роль анатолійців та фрігійців у формуванні українського етносу. Окрім тісних генетичних зв'язків, простежено і винятковий вплив мов зазначених народів на зародження української: визначена їхня роль не тільки як донорів для лексичниих запозичень, але й з'ясована участь у становленні звукової системи української мови.
Дослідження містить важливі відкриття в царині етимології, що, безумовно, започаткують новий напрямок вітчизняної ономастики. Зроблено спробу реконструкції прадавнього стану рідної мови, що нині вважається явищем надзвичайно складним або ж нездійсненним.
Плохій С. Загублене царство. Історія "русского мира" з 1470 року до сьогодні. - Харків : Фоліо, 2020. - 308 с. : іл.
Нова книжка С. Плохія стала відгуком професійного історика, одного з ведучих спеціалістів історіографії та історії Східної Європи на російско-український конфлікт, що розгорівся 2014 року.
Детально розглядаючи історію українського та російського народів, автор доводить, що коріння цього конфлікту заховано в самому процесі становлення Росії як держави. Та й саме піднесення як російської держави, так і російскої нації, її великодержавний статус - все це трималося на Україні, якій треба було бути окремою, яле невіддільною частиною Росії. Багато хто в Кремлі та за його межами у виході України з-під впливу Росії побачив атаку на саму Росію.
Немає коментарів:
Дописати коментар