пʼятниця, 11 листопада 2022 р.

НАШІ НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

 Серія «Політичні портрети» про відомих українців, які творили історію. Підготовлена вона за ініціативи Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України у співпраці з «Парламентським видавництвом».

Автори книжок, щоб описати життєвий шлях кожного з політичних діячів, опрацювали численні архівні документи, у тому числі й ті, що не були доступними раніше. За їхніми словами кожне з видань написане популярною мовою, містить багато цікавих фактів.

Пропонуємо увазі найновіші видання серії «Політичні портрети».

Смолій В., Степанков В. Петро Дорошенко: особистість в реаліях епохи. - Київ : Парлам. вид-во, 2021. - 729 с. 

У праці, із залученням ґрунтовної джерельної бази, відтворено історичной портрет одного з найбільш харизматичних політичних лідерів козацької України середини — другої половини XVII ст. Його життєвий шлях і діяльність висвітлюються на широкому тлі міжнародних відносин у центрально­східному регіоні Європи з урахуванням сукупності внутрішніх чинників, а також тих складних геополітичних реалій, у яких опинилася Українська держава після смерті Б. Хмельницького.

Вегеш М., Віднянський С. Августин Волошин - будівничий української державності за Карпатами. - Київ : Парлам. вид-во, 2021. - 472 с.  

 У книзі висвітлюється життєвий шлях і багатогранна діяльність Августина Волошина (1874–1945) — Героя України (2002), президента Карпатської України (1939), видатного культурного, громадсько-політичного і державного діяча, загальновизнаного лідера українського національно-культурного напряму в міжвоєнному Закарпатті, з іменем якого цілком закономірно пов’язують національне відродження закарпатських українців у першій половині ХХ ст. Розповідається про історичні умови формування світогляду, національно-культурної орієнтації та політичних поглядів А. Волошина, його церковно-релігійну, культурно-освітню, педагогічну і громадсько-політичну працю та діяльність на чолі автономного уряду Підкарпатської Русі — Карпатської України і внесок у розбудову карпато-української державності напередодні Другої світової війни, а також про життя в еміграції і останні дні президента Карпатської України, закатованого 75 років тому в радянських в’язницях. Автори акцентують увагу на дискусійних питаннях, пов’язаних насамперед з політичною діяльністю Волошина та оцінкою Карпатської України як одного з етапів українського державотворення і феномену української історії.

Стельникович С. Тарас Бульба-Боровець: "Ми не можемо ні на хвилину припиняти нашої боротьби". - Київ : парлам. вид-во, 2021. - 280 с. : іл.

Видання присвячене військовому, політичному й громадсь­кому діячу, прихильнику республіканської політичної думки часів Української революції 1917–1921 років, засновнику УПА «Полі­ська Січ» Тарасу Бульбі­Боровцю. У книзі на основі широкої джерельної бази показано становлення політичного світогляду майбутнього отамана, його діяльність у роки Другої світової війни, а також еміграційний період життя. Звертається увага на знання та пам’ять про Тараса Бульбу­Боровця. Видання ілюстроване. 


Немає коментарів:

Дописати коментар