Добірка книг, пов'язаних однією тематикою: історією України. В цій історії були світлі, героїчні часи, та були й страшні, жахливі події. Та без усвідомлення всіх історичних подій - від давніх давен по теперішній час - неможливо називатися нацією, неможливо називатися українцями.
Пєтков С. Князь Святослав. - Київ : АртЕк, 2020. - 208 с.
Нариси происвячені постаті видатного правителя і полководця князя Святослава І Славного.
Версії й загадки, міфи і легенди - з мороку століть з'являється легендарна постать великого лицаря князя Святослава.
Дорошко М. Історія України. Події. Постаті. Явища. - Київ : Саміт-книга, 2021. - 472 с.
Відомий український історик Микола Дорошко висвітлює ключові події в історії української держави з найдавніших часів до нашого часу, а також вимальовує літературні портрети видатних діячів у контексті історії України.
Громенко С. Скоропадський і Крим: від протистояння до приєднання. - Київ : Наш Формат, 2021. - 352 с. : іл.
Чий Крим зараз і кому він має належати в майбутньому? Яким мусить бути статус півострова: незалежна держава, член союзу або суб’єкт федерації, автономія чи регіон під іноземним протекторатом? Кому має належати право управління Кримом — етнічній більшості чи корінним народам? Як Україні поводитися з півостровом — дати йому якнайширші повноваження чи запровадити пряме керування з Києва, умовляти кримців добрим словом чи запровадити безжальну економічну блокаду?
Ні, це питання не з порядку денного 2014 року після російської анексії Криму — вони постали перед Україною ще сто років тому.
Понипаляк А. Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука. - Київ : Наш Формат, 2021. - 256 с. : іл.
Є люди-епохи, а є люди — кілька епох. Такою особистістю був останній командир УПА Василь Кук. Він народився до Першої світової, пережив лихоліття Другої світової, розквіт і згортання діяльності УПА, потрапив у радянський полон і разом з Україною отримав омріяну свободу в 1991-му. Як сімейна скрута вплинула на його погляди? Коли він загорівся ідеєю збройної боротьби? Як пережив смерть братів Ілька й Іларія, яких стратили за українську державність? Як вибудовував мережу ОУН у Дніпропетровську й перебував у підпіллі на Волині й Галичині? Як продовжував тиху боротьбу в 1970–1980 роки й отримав «друге дихання» після незалежності? На всі ці питання відповідає історикиня Аліна Понипаляк.
Касьянов Г. Розрита могила. Голод 1932 - 1933 років у політиці, пам'яті та історії. - Харків : Фоліо, 2020. - 298 с.
Георгій Касьянов (нар. 1961 р.) — український історик, доктор історичних наук, професор. Стажувався і викладав в університетах Європи, США, Канади, Австралії, Японії. Автор близько двохсот наукових розвідок.
Баліс Ґаяускас, який відбув 37 років у неволі, а в уже незалежній Литві очолив Службу безпеки; Калью Мятік, звинувачений свого часу в антирадянській діяльності в лавах підпільного Демократичного руху Естонії; Мустафа Джемілєв, який боровся за права кримських татар; Левко Лук’яненко, член-засновник Української Гельсінської спілки; Надія Світлична, учасниця руху шістдесятників, правозахисниця й журналістка…
Двадцять дисидентів, розмови з якими висвітлюють безліч питань, що не втрачають актуальності й сьогодні. Маємо чути правду й пам’ятати: свобода — це та вакцина, ефективність якої не слабшає з часом.
Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.
Немає коментарів:
Дописати коментар