вівторок, 22 листопада 2022 р.

НАШІ НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Сіліґ Т. Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі. – Київ : Наш формат, 2020. – 192 с.

Коли ми починаємо кар’єру, відкриваємо власну справу чи стартуємо з новим проектом, то часто боїмося й йдемо протореним шляхом. Школа, університет та оточення нав’язують нам: обери стандартний варіант, це найбезпечніше. Однак іноді найкраща стратегія – це помилятися, експериментувати й мислити креативно. І неважливо, вам 20 чи 50. 

Цю книжку викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліґ написала насамперед для свого сина, намагаючись застерегти від помилок, яких припустилася сама. Авторка дає поради та пропонує вправи, які допоможуть розвинути творче мислення, нестандартний погляд на буденні ситуації та підприємницькі здібності, щоб ви змогли подивитися на світ як на безмежне джерело можливостей.

Це не черговий підручник з покроковими інструкціями, як досягти успіху, а історія про те, як залишатися сміливим, рішучим і не боятися бути унікальним усе життя.

Невідкладна юридична допомога. Юридичний порадник : практичний посібник. – Київ : Юрінком Інтер, 2019. – 300 с.

У книзі в доступній, популярній формі висвітлено широке коло юридичних питань, знання яких є необхідним для реалізації прав людини та громадянина. Такими, зокрема, є шлюбно-сімейні, трудові, земельні відносини, відшкодування матеріальної і моральної шкоди, спадкування, порядок звернення до суду в цивільних справах та питання виконання судових рішень.

Книга може стати в пригоді широкому колу читачів, а також студентам юридичних вищих навчальних закладів, працівникам соціальних служб сім’ї та молоді, юридичних клінік тощо.


Бонні Ґ. Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць. – Київ : ArtHuss, 2020. – 360 с.

 Концентрат натхнення й любові – саме так можна коротко описати оповіді талановитих жінок про те, як вони зуміли реалізувати свої таланти творячі прекрасні речі, підтримуючи інших, розвиваючи локальні, етнічні й професійні спільноти. Вони представляють різні народи й культури, мають різні життєві історії, і багатьом із них на шляху до своєї мрії доводилося докладати чимало зусиль, щоб подолати несприйняття та спротив оточення.  Ґрейс Бонні, ставлячи своїм героїням прості й важливі запитання, створила колекцію захопливих історій, читаючи які кожна жінка впізнаватиме й впізнаватиме себе.


Чорна книга: про злочинне повсюдне знищення євреїв німецько-фашистськими загарбниками в тимчасово окупованих районах Радянського Союзу та таборах знищення в Польщі під час війни 1941-1945 років. – Київ : Дух і літера, 2020. – 520 с.

Вперше пропонується український переклад «Чорної книги» - збірки свідчень і документів про Голокост, зібраних Єврейським антифашистським комітетом у роки Другої світової війни. 

Оригінальний текст книги було набрано 1947 року, однак розгортання антисемітської кампанії в СРСР завадило її публікації. 1980 року збірку вперше видано в Єрусалимі на основі підготовчих матеріалів, виявлених в особистому архіві Іллі Еренбурга його дочкою Іриною. 

Ріделл А. Книжкові злодії: Про нацистські розкрадання бібліотек Європи та про спроби повернути літературну спадщину. – Харків : Фабула, 2020. – 400 с.

Нацисти протягом усього часу, що мали владу, грабували бібліотеки — спочатку на території Німеччини, а потім у всіх захоплених землях. Кількість утрачених (загублених у вирі війни й остаточно знищених) книжок обчислюється мільйонами примірників. Книжки не були настільки унікальними і не мали значної матеріальної цінності, як-от витвори мистецтва, натомість мали цінність ідеологічну, адже передусім спеціальні бригади грабували бібліотеки ворогів нацизму. Знищували не просто книжки, знищували культурну, національну ідентифікацію цілих громад. Залишки довоєнних книгозбірень ще й сьогодні розсіяні в багатьох європейських містах. Андерс Ріделл прагне відтворити шлях нацистських книжкових злодіїв і віддати шану тим, хто намагався їм протистояти. 

Протеро С. Вісім релігій світу, що панують у світі. – Київ : Форс Україна, 2021. – 464 с.

У цій книзі автор стверджує, що наполегливі спроби представити усі релігії як різні шляхи до одного Бога не враховують проблему, яку кожна традиція прагне вирішити. 

Ця книжка стане незамінним путівником у питаннях, які людство ставило перед собою протягом тисячоліть, і у тому розмаїтті шляхів, якими ми сьогодні просуваємось до їх вирішення.



 










Немає коментарів:

Дописати коментар