четвер, 3 листопада 2022 р.

Нові надходження

 

НАШІ НОВІ НАДХОДЖЕННЯ


 Сьогодні знайомимо вас з поповненям фонду читального залу ЮПБ, які ми отримали завдякі участі у Програмі поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інститута книги

   Бебешко Л. Вишивані традиції України: білі та писані сорочки. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2021. - 160 с. : іл.                                                                                                                       

Понад 40 моделей вишивки білих та писаних сорочок!

Візитівкою цього видання є чарівні білі та чорні писані сорочки з різних регіонів України, цікаві й самобутні за типами кроїв, колористикою вишивки, її компонуванням і технологіями виконання.

«Відкрите віконце», «зоряний хрест», «кривулька», «хвилька», косі хрести, водяний ключ («гесик»), «колодки», «баранячі роги», зіркові «квіти» і «дволисники», «ріжкаті» трикутнички — відтворюйте кращі взірці орнаментів вишиваних шедеврів з музейних і приватних колекцій.

У виданні подано інформацію про типи крою, види композицій, орнаментів та мотивів вишивки білих сорочок і художньо-технологічні особливості чорних писаних вишиванок. Представлено двадцять п’ять моделей сорочок з білою вишивкою і двадцять видів чорних писаних вишиванок. Кожна схема вишивки супроводжується переліком використаних швів.

Книжка стане в пригоді вишивальницям із різними рівнями підготовки — і початківцям, і досвідченим майстриням.



Історія цивілізації. Україна. Том І : Від кімерійців до Русі (Х ст. до н.е. - ІХ ст.). - Харків : Фоліо, 2020. - 586 с. : іл.


На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України. Книга поділена на дві частини: перша охоплює період від Х до ІІІ ст. н. е., друга — від ІІІ ст. до ІХ ст. Зміст книги було розроблено з метою залучення до її написання широкого кола фахівців, які найкраще дослідили та розуміються на окремих питаннях. Під однією обкладинкою зібрані відомості про мову, релігію, міфологію, технічні досягнення, економіку, мистецтво та військову справу давніх часів. Книга містить чимало унікальної інформації, результати новітніх досліджень, деякі розділи стали першими ластівками у висвітленні певних тем у такому обсязі.

Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом, розраховане на широке коло читачів.




Лягущенко А. Український театр. Видатні діячі та менеджмент. - Київ : Мистецтво, 2021. - 495 с. : іл.

Книжку присвячено видатним діячам українського театру, в яких дар творчості гармонійно поєднувався з умінням ефективно організовувати процес колективної художньої творчості. Вперше в українському театрознавстві в широкому контексті суспільно-культурної ситуації розглядається менеджерська діяльність Івана Штейна, Людвіга Млотковського, Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Івана Мар’яненка, Леся Курбаса, Гната Юри, Василя Василька. Значну увагу приділено аналізу організаційно-правових форм функціонування вітчизняного сценічного мистецтва. Розглянуто історичний процес формування та розвитку моделі сценічного колективу, яка залишається  актуальною й до сьогодні. Проаналізовано багаторівневі стосунки українського театру із владою і процес становлення державного менеджменту в галузі виконавського мистецтва.



"Твоїми говоритиму устами...". Іван Франко в контексті свого часу. - Київ : Парлам. вид-во, 2021. - 600 с. : іл.

 Іван Франко - знакова постать в українській інтелектуальній історії. Великий українець приятелював, спілкувався з багатьма сучасниками, діячами української, польської. німецької. австрійської, чеської, російської, угорської, сербської, хорватської та інших європейських культур. У книзі представлено листи І Франка до близьких та колег, спогади сучасників про письменника, нариси про тогочасних інтелекуалів, з якими Франка в'язали дружні та творчі стосунки.

Книга містить фотографії І. Франка, його оточення та архівні матеріали, які допоможуть глибше зрозуміти час, у який жив і творив великий українець.




Немає коментарів:

Дописати коментар